Έναρξη σχολικού έτους 2021-2022

Τη Δευτέρα 13-09-2021 θα πραγματοποιηθεί ο Αγιασμός   και θα διανεμηθούν τα βιβλία στους μαθητές.

Οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο στις 9 π.μ. Οι εκπαιδευτικοί κάθε τάξης θα υποδεχτούν τους μαθητές τους στο προαύλιο του σχολείου  από 9 π.μ. έως 9.15 π.μ.

Όλοι οι μαθητές θα προσέλθουν  με την τσάντα τους, φορώντας μάσκα και επιδεικνύοντας το αποτέλεσμα του self-test για covid-19 (όπως την προηγούμενη σχολική χρονιά).

Ο Αγιασμός θα ξεκινήσει στις 9.30 π.μ. στην αυλή του σχολείου  με αντιπροσωπεία εκπαιδευτικών και μαθητών, ενώ οι υπόλοιποι μαθητές θα βρίσκονται στα τμήματά τους με τους υπεύθυνους εκπαιδευτικούς.

Οι μαθητές θα παραλάβουν τα βιβλία τους, πρόγραμμα μαθημάτων και θα ενημερωθούν για τα μέτρα προστασίας κατά του covid-19 και την ορθή χρήση της μάσκας.  Επίσης σας ενημερώνουμε ότι έως 17/9/2021 μπορείτε να παραλαμβάνετε έξι (6) δωρεάν Self-Test (για τις επόμενες τρεις εβδομάδες λειτουργίας των σχολείων) για κάθε μαθητή από τα φαρμακεία.

Μετά την ενημέρωση οι μαθητές θα αποχωρήσουν στις 10.15 π.μ. Παρακαλούμε να βρίσκεστε έγκαιρα στις εξόδους του σχολείου για την παραλαβή των παιδιών σας.

Δεν επιτρέπεται η παρουσία γονέων  μέσα στον  χώρο του σχολείου.

Ως υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί των τμημάτων έχουν οριστεί:

Α΄ Τάξη: Όλγα Ντόκου

Β΄ Τάξη: Άννα Καρκαλέτσου

Γ1΄ Τάξη: Φάνης Τσουμάνης

Γ2΄ Τάξη: Κώστας Καπουτσίδης

Δ1΄ Τάξη: Θανάσης Καρακώστας

Δ2΄ Τάξη: Γεωργία Τζάκα

Ε1΄ Τάξη: Ζωή Σπύρου

Ε2΄ Τάξη: Μαρία Μάνου

ΣΤ1΄ Τάξη: Μαρία Οικονόμου

ΣΤ2΄ Τάξη: Βάκη Παπακωστοπούλου

Θα ενημερώνεστε για κάθε σχετική εξέλιξη από την ιστοσελίδα του σχολείου

Καλή σχολική χρονιά από τη διευθύντρια και τον σύλλογο διδασκόντων του 16ου Δημοτικού σχολείου Ιωαννίνων.