ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΗΝ Α΄ΤΑΞΗ

16ο 12/Θ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

Σας πληροφορούμε ότι οι εγγραφές για την Α΄ Τάξη θα γίνουν από την 1η μέχρι και την 20η Μαρτίου 2021 και ώρες 08.30΄- 12.30΄, με αίτηση των γονέων.

Στην Α΄ τάξη εγγράφονται όσοι(-ες) γεννήθηκαν το έτος 2015 με τα εξής δικαιολογητικά:

1.Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του μαθητή, ή προσκόμιση άλλου στοιχείου στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια,

2. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.),

3. Αποδεικτικό στοιχείο (ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΔΕΥΑΙ, εκκαθαριστικό ΔΟΥ ή μισθωτήριο συμβόλαιο) από το οποίο θα διαπιστώνεται ότι η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή ανήκει στα όρια της σχολικής μας περιφέρειας,

4. Βεβαίωση φοίτησης νηπιαγωγείου

Το πιστοποιητικό γέννησης θα αναζητηθεί από το σχολείο.

* ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Οι μαθητές/τριες που θα εγγραφούν στην Α΄ του Σχολείου μας και επιθυμούν να παρακολουθήσουν το Ολοήμερο Πρόγραμμα θα πρέπει να εγγραφούν κατόπιν σχετικής αίτησης-δήλωσης των γονέων/κηδεμόνων τους.

Για να εκτυπώσετε την αίτηση εγγραφής πατήστε εδώ

Για να εκτυπώσετε το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) πατήστε εδώ

Ιωάννινα, 1 Μαρτίου 2021