Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Το σχολείο μας, φέτος, θα συμμετάσχει στη δράση του Make A Wish. Αριθμός πράξης: 6η /04-12-2023

Το Make-A-Wish (Κάνε Μια Ευχή – Ελλάδος) είναι ένας μη κερδοσκοπικός οργανισμός που εκπληρώνει ευχές παιδιών με πολύ σοβαρές ασθένειες.

«Τα Αστέρια της Ευχής» του Make-A-Wish ταξιδεύουν σε όλη την Ελλάδα για 23 συνεχόμενα χρόνια. Ένα ταξίδι με προορισμό κάθε μαθητή και εκπαιδευτικό, ώστε να φωτίσουν μαζί την ευχή ενός παιδιού που νοσεί από μία πολύ σοβαρή ασθένεια.

Μια ευχή αποτελεί αναπόσπαστο μέρος του ταξιδιού για τη θεραπεία.
Με μήνυμα «Η αποδοχή μάς δίνει δύναμη» και με το χαρακτηριστικό του μπλε χρώμα, «Το Αστέρι της Ευχής» καλεί όλους εμάς να έχουμε στην καρδιά μας «Τα παιδιά της ευχής». Εμείς θα φροντίσουμε και αυτά τα Χριστούγεννα να φτάσουν όλες οι ευχές – αστέρια στα παιδιά μας, για να αντλήσουν δύναμη για τον καθημερινό τους αγώνα.

Στο πλαίσιο αυτής της δράσης, με μια δωρεά 2 ευρώ, μπορούμε να αλλάξουμε τις ζωές πολλών παιδιών που πάσχουν από σοβαρές ασθένειες. Η δράση είναι εγκεκριμένη από το Υ.ΠΑΙ.Θ.Α.

Όσοι επιθυμούν να συμμετέχουν και να προσφέρουν στη δράση, μπορούν να φέρουν τα χρήματα στο σχολείο μέχρι την Παρασκευή 15 Δεκεμβρίου 2023. Τα χρήματα θα κατατεθούν σε ειδικό λογαριασμό.

www.wishstar.gr